All School Production 2002
OLIVER!
Production Team (Draft)
TopJ | TopE | Cast | Orchestra
| Production Team | Photos
DIRECTOR |
Nico Krohn |
MUSIC DIRECTOR |
John Secomb |
ASSISTANT MUSIC DIRECTOR |
William Marocco |
VOCAL DIRECTOR |
Miriam Factora |
CHOREOGRAPHER |
Saya Haii |
STUDENT DIRECTOR |
Kay Murakami (SIS 11) |
ASSISTANT STUDENT DIRECTOR |
Reina Shishikura (SIS 9) |
STAGE MANAGER |
Kay Murakami |
ASSISTANT STAGE MANAGER |
Reina Shishikura |
BACKSTAGE MANAGER |
Susan Hunter |
WORKHOUSE CHILDREN CHOREOGRAPHY |
Leanne Entwistle |
SET CONSTRUCTION |
Marvin Zulauf |
|
Lyn Melville-Rea |
STAGE DESIGN |
Sherryl Mannerheim |
|
Stage Design Class |
LIGHTS |
Shirley Suginohara (OIS 12) |
|
Tokichi Yamada (SIS 11) |
|
Teppei Yoneda (SIS 10) |
|
Masafumi Shinmi (SIS 10) |
SOUND/SOUND EFFECT |
Yoshihiko Moromasa (SIS 11) |
|
Yasunori Shin (SIS11) |
|
Tomoyuki Fukuchi (SIS10) |
|
Ayumi Shiroyama (SIS 9) |
COSTUME |
Sherryl Mannerheim |
|
Tara Cheney |
|
Kaori Hakone |
|
Chiho Yanaga |
|
Kaoru Sweet |
|
Emiko Kusumoto |
|
Maria Gathmann |
|
Diane Watt |
|
Irene Pok |
|
Mrs. Mashiter |
|
Mrs. Liao |
|
Tokiko Baba |
|
Chizuko Ooi |
PROPS |
Susan Hunter |
|
Tara Cheney |
|
Richard Elya |
MAKE UP |
Daniela Yamada (OIS 11) |
|
Sonya Kikuchi (OIS 11) |
|
Momoko Hanafusa (OIS 11) |
|
Chiho Yanaga |
BACKSTAGE CREW |
Jules Honisett (OIS 8) |
|
Ken Nishiguchi (OIS 8) |
SUBTITLE |
Hirono Aoyama |
SCENE PROJECTOR |
Greg Watt |
SPEECH |
Mike McGill |
VIDEO TAKING |
Ryosuke Nakamura |
|
Chihiro Sou (SIS 10) |
|
Kimura Ryosuke (SIS 11) |
|
Yuki Nobuhara (SIS 9) |
|
Yu Nomura (SIS 9) |
POSTER /TICKET |
Seita Inoue (SIS 12) |
PROGRAM |
Chika Tomoi (SIS 12) |
SCHOOL WEB |
Hiroshi Baba |
|
Kevin Whitmore |
PHOTOS |
Kevin Whitmore |
BULLETIN BOARD |
Seita Inoue (SIS 12) |
|
Jimmy Bury (OIS 10) |
USHER |
Sae Searle (OIS 11) |
|
Jun Searle (OIS 11) |
|
Haruka Tatsunari (OIS 11) |
RECEPTION (TEA SERVICE) |
SIS PTA Volunteer Committee |
DONATION/SUPPORT |
|
PRODUCER |
Nakae Osako |
|
|
|
|
|
2002.11.22 updated |
|